T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürlüğü Pazarcık Devlet Hastanesi

T.C. Sağlık Bakanlığı
Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürlüğü Pazarcık Devlet Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Fizik Tedavi

Güncelleme Tarihi: 26/11/2018

Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon 

Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Merkezi, kas ve iskelet sistemi hastalıklarının tanı ve tedavisini düzenlemek, kişilerin fonksiyonel kapasitelerini ve günlük aktivite performanslarını üst düzeye çıkararak yaşam kalitelerini arttırmak ve bu doğrultuda tüm sistemlere yönelik kapsamlı bir rehabilitasyon programıyla rehabilitasyon ihtiyacı olan hastaların gereksinimlerini karşılamak amacıyla hizmet vermektedir.
Fiziksel tıp ve rehabilitasyon kas-iskelet sistemi problemleri, nörolojik hastalıklar, kronik ağrı ve kansere bağlı özürlülük gibi akut ve kronik problemlere bütünsel olarak yaklaşan, tüm yaş gruplarında özürlülüğe yol açan tıbbi durumların önlenmesi, teşhisi, tedavisi ve rehabilitasyonuyla ilgilenen tıp dalıdır.
Rehabilitasyonda amaç bireyin fonksiyonel kapasitesini artırmak, özürlülüğü önlemek ve iyileştirmek, bireyin günlük yaşamda bağımsız durma gelmesini sağlamak ve yaşam kalitesini artırmaktır.
Hastanemizde FTR (Fiziksel Tıp Ve Rehabilitasyon) Uzmanı Uzm.Dr.Uğur EREL, Fizyoterapistler Akın KAYAAKAY ve Ömer CÜCÜK tarafından hastalarımıza hizmet sunmaktadır.