T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürlüğü Pazarcık Devlet Hastanesi

T.C. Sağlık Bakanlığı
Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürlüğü Pazarcık Devlet Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Hizmetlerimiz

Güncelleme Tarihi: 13/02/2018


HİZMETLERİMİZ

    Hastanemiz hasta ve yaralıların. hastalıktan şüphe edenlerin sağlık durumlarını kontrol ettirmek isteyenlerin ayaktan veya yatarak müşahede, teşhis ve tedavilerinin bir arada yürütüldüğü 111 yatak kapasiteli Yataklı ve Tedavi Kurumudur.

    ACİL HİZMETLERİ

    2011 Sağlık Uygulama Tebliğinde Acil hal; Ani gelişen hastalık, kaza, yaralanma ve benzeri durumlarda olayın meydana gelmesini takip eden ilk 24 saat içinde tıbbi müdahale gerektiren durumlar ile ivedilikle tıbbi müdahale yapılmadığı veya başka bir sağlık kuruluşuna nakli halinde hayatın ve/veya sağlık bütünlüğünün kaybedilme riskinin doğacağı kabul edilen durumlardır. Bu nedenle sağlanan sağlık hizmetleri acil sağlık hizmeti olarak kabul edilir. Hastanemizde acil hizmetleri 24 saat kesintisiz olarak verilmektedir. Bu hizmetlerimize paralel olarak 112 acil sağlık hizmetleri, laboratuvar, ve görüntüleme hizmetlerimizde kesintisiz olarak devam etmektedir.

    POLİKLİNİK HİZMETLERİ

    Poliklinikler; ayaktan muayene, tetkik, teşhis ve tedavi işlemlerinin yapıldığı ilk müracaat ünitesidir. Hastanemizde 7 adet Cerrahi branş Polikliniği ve 13 adet Dahili branş Polikliniği olmak üzere 20 adet Poliklinik ile, Poliklinik Hizmetleri sunulmaktadır.

    DİŞ TEDAVİ VE PROTEZ HİZMETLERİ POLİKLİNİĞİ

    2009 Yılında protez hizmeti vermeye başlayan Polikliniğimizde halen 4 Diş Tabibi ve 5 Diş Ünit ile Hizmet vermeye devam etmektedir.

    KLİNİK HİZMETLERİ

    Hastanemizde polikliniği bulunan tüm branşlarda 111 yatak kapasitesi ile serviste yatan hastalara hizmetleri verilmektedir.

    EVDE SAĞLIK HİZMETLERİ

    2011 Yılında hastanemiz bünyesinde  kurulan Evde Sağlık Birimi başta İlçemiz olmak üzere ,Nacar beldesi ,Narlı Beldesi, Evri Beldesi, Yumaklı Cerit Beldesi ve tüm köyler olmaz üzere hafta içi hergün hizmetini yürütmektedir.

    LABORATUAR HİZMETLERİ

    Hastanemiz Laboratuar Biriminde, Poliklinik, Acil ve Yatan hastalara 24 saat kesintisiz hizmet sunmaktadır. Laboratuarımızda hormon testleri  hemogram, biyokimya, tam idrar tetkiki, koagülasyon testleri kardiyak testleri sedim OGTT, periferik yayma, gaitada gizi kan, brucella tüp aglünitasyon testi neonatal bilirubin kan grubu gibi tetkikler yapılmaktadır.

    GÖRÜNTÜLEME HİZMETLERİ

    Hastanemizde bir adet röntgen cihazı 1 adet diş röntgen cihazı 4 adet USG görüntüleme cihazı ve 1 adette BT (Beyin Tomografi) cihazı, Mamografi Cihazı ile görüntüleme hizmeti verilmektedir.

 

     MAMAOĞRAFİ HİZMETLERİ
    
     Hastanemiz bir adet Mamaoğrafi Cihazı ile halkımıza hizmet vermektedir.

    SFT (SOLUNUM FONKSİYON TESTİ)

    Hastanemiz bir adet SFT ( Solunum Fonksiyon Testi) Cihazı ile halkımıza hizmet vermektedir.

    ALLERJİ TESTİ


    Hastanemiz Alerji deri testlerinde çizme ve deri içi testte ev tozu akarları, polenler, küf mantarları, kedi ve köpek alerjenleri, besin alerjenleri, lateks (doğal kauçuk), arı venomu alerjenleri ile hizmet vermektedir

    FİZİK TEDAVİ ÜNİTESİ


    Hastanemiz Fizik Tedavi Ünitesinde bir FTR uzmanı, bir Fizyoterpist 2 Hemşire ve 4 FTR Cihaz  kapasitesiyle halkımıza hizmet vermektedir

    ENDOSKOPİ ÜNİTESİ

    Hastanemiz Endoskopi Ünitesinde 2 Genel Cerrahi Uzmanı ile Endoskopi ve Kolonoskopi Testleri ile haklımıza hizmet vermektedir.

    BRONKOSKOPİ

    Hastanemiz Bronkoskopi Ünitesinde 1 Bronkoskopi Cihazı, bir Göğüs Hastalıkları Uzmanı ve bir yardımcı sağlık personeli ile halkımıza hizmet vermektedir